Славия и Левски играят при  в отложен мач от 3-ия

...

Хитър Славия излъга и спря Левски за върха в efbet Лига

Славия и Левски играят при   в отсрочен мач от 3-ия кръг на efbet Лига. Галин Иванов откри в 29-ата, а Кемело Нгуена удвои в 71-ата минута. Марин Петков върна едно попадение в третата минута от добавеното време на мача. Срещата на стадион " Александър Шаламанов " може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Треньорът на домакините Златомир Загорчич прави две промени спрямо успеха с 1:0 над Септември София преди няколко дни. Галин Иванов и Людовик Соарес сменят Христо Попадийн и Кристиан Добрев. Светослав Вуцов е на вратата, а Ертан Томбак, Емил Виячки, Венцеслав Керчев и Людовик Соарес ще оперират в отбрана. Георги Вълчев, Кристиян Стоянов, Ерол Дост пък играят зад триото в офанзива Тони Тасев, Галин Иванов и Ахмед Ахмедов.

Наставникът на гостите Станимир Стоилов пък залага за първи път в титулярния състав на нигерийски национал Абдулахи Шеху, който е подложен на позицията десен бранител. Това е единствената смяна от триумфа с 1:0 над Ботев Пловдив, като отвън състава остана контузения Жереми Петрис. На вратата е капитанът Пламен Андреев, а пред него работят Ноа Сонко Сундберг, Хосе Кордоба и Цунами. В средата на терена са Георги Миланов и Филип Кръстев, а Роналдо, Илиян Стефанов, Уелтон работят зад Ивелин Попов.

/ /

Левски започва с опит за напън и още в петата „ сините “ разиграха добре отляво, като Георги Миланов овладя и напредна чудесно по тъча, след което комбинира с Илиян Стефанов. Той пък с едно допиране с пета отигра за Филип Кръстев, който пък му върна топката и Стефанов влезе в наказателното поле и опита да откри Роналдо, само че Людовик Соарес съумя да почисти пред бразилеца.

Пет минути по-късно Уелтън центрира отляво пред наказателното поле към далечната греда, където Роналдо бе изтърван, само че изстрелът му с глава мина около дясната греда на Светослав Вуцов.

Секунди по-късно обаче Филип Кръстев несъзнателно влезе остро с високо вдигнат крайник в главата на Тони Тасев, който получи лекарска интервенция и макар, че главата му бе бинтована, Загорчич бе заставен да направи двойна насилствена промяна, откакто и Ахмед Ахмедов трябваше да излезе, защото изпитваше болки през цялото време на мача. Не техните места се появиха Емил Стоев и Кристиан Добрев.

В 22-ата минута пристигна и най-чистата обстановка за Левски дотук в мача. След центриране от свободен удар в наказателното поле на Славия, домакините почистиха. Миланов обаче отигра топката с глава за Ивелин Попов, който му я върна, а халфът шутира мощно от дъгата пред наказателното поле с левия крайник, само че Вуцов мазета над гредата в ъглов удар. След центрирането от корнера на Кръстев пък Вуцов увисна, а Роналдо стреля с глава на далечната греда, само че Ертан Томбак беше на точното място и почисти тъкмо пред голлинията.

Две минути по-късно Кръстев имаше свободно пространство и опита шанса си от сериозна отдалеченост, само че стреля високо над вратата. В ответната офанзива пък Абдулахи Шеху сбърка с отиграването си с глава след дълго подаване в половината на гостите, което разреши на Галин Иванов да овладее и да стреля, само че около дясната греда на Пламен Андреев.

Така се стигна до 29-ата минута, когато Славия откри резултата.  Дост лиши на центъра и комбинира с Кристиан Добрев, който напредна в половината на Левски, подаде наляво за Георги Вълчев, който пък с едно допиране продължи още за Иванов. Шеху не затвори добре фланговия футболист, който пък си настройки топката на десния крайник и с превъзходен техничен удар откри далечния голен ляв ъгъл на вратата на Андреев – 0:1.

Две минути след това Уелтън опита да откри далечния ъгъл на вратата на Вуцов от далечна отдалеченост, само че изстрелът му прелетя в навън.

В 36-ата минута гостите имаха искания за дузпа, защото топката се удари в ръката на Венцислав Керчев при безредие пред вратата на Вуцов и попадна в Миланов, който се опита да стреля с акробатичен изстрел, само че не съумя да затрудни домакините.

Четири минути след старта на втората част " белите " пратиха за повторно топката във вратата на Андреев, само че голът не бе зачетен. Добрев овладя добре отляво, мина около Хосе Кордоба, влезе в наказателното поле и аутлинията върна за Емил Стоев, който осъществя, само че попадението беше анулирано поради засада. Системата ВАР удостовери, че Добрев е бил в нередовна позиция при паса към него.

В 53-ата минута Хосе Кордоба центрира отдясно в наказателното поле, където Вуцов излезе, само че увисна, а Илиян Стефанов отигра с глава по посока вратата му. Там Ивелин Попов опита да стигне до нея, само че бе изпреварен от Керчев и Томбак пред голлинията, след което падна в наказателното поле и играчите на гостите желаеха дузпа. След малко играта бе спряна и обстановката бе прегледана със системата ВАР, която регистрира, че Попов е бил в състояние на засада.

Славия удари за повторно по упоритостите на Левски в 71-ата минута. Иванов изведе чудесно на скорост на десния фланг Добрев, който доближи до аутлинията и центрира ниско в наказателното поле, където голмайсторът за домакините пропусна топката сред краката си и тя стигна до Нгуена, който бе пропуснат от Шеху и от границата на вратарското поле осъществя за 2:0.

В 75-ата минута Кордоба стреля мощно от отдалеченост, само че Вуцов мазета над гредата в корнер.

Две минути по-късно Левски имаше страховит късмет да понижи изоставането си. Уелтън получи от Цунами вляво, влезе в наказателното поле и опита да откри собствен съотборник, само че играчите на „ белите “ почистиха. Топката обаче попадна в Попов, който стреля, само че също бе блокиран. Цунами обаче овладя топката и центрира към далечната греда, където Марин Петков беше пропуснат от границата на вратарското поле засече с глава, само че Вуцов направи значимо избавяне с крайник.